Sobota, 04 kwietnia 2020 r. imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy Sobota V tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Izydora

Aktualności

Aktualności 13 marca 2020 wyświetleń: 140

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu(15-22.03.2020)

 1. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas Wielkiego Postu przeżywali z jak największym pożytkiem. Intensywniejszej modlitwiesprzyjają nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątki o 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15 – na które serdecznie zapraszamy.

 2. Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczne rekolekcje wielkopostne się nie odbędą. Przed świętami będzie specjalny dzień spowiedzi.

 3. Dziękujemy za ofiary na maty grzewcze w minioną niedzielę w kwocie 2200 zł.

 4. Dzisiejsza niedziela kończy tydzień misyjny. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad gentes”.

 5. Od dziś Caritas rozprowadza wielkanocne świece i baranki czekoladowe. Można też wziąć „torby miłosierdzia”, a napełnione prosimy przynosić do zakrystii.

 6. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Odpust w kościołach filialnych w Rurce o 17:00 i w Stokach o 19:00.

 7. Ze względu podwyższone ryzyko związane z koronowirusem zawieszamy Szkołę Biblijną, która miała odbywać się w kolejne soboty.

 8. W Kaplicy Miłosierdzia możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, do skarbony.

 9. Zgodnie ze wskazaniami polskich biskupów założyliśmy folie w konfesjonałach i zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. W Echu można się zapoznać z Dekretem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi udzielający dyspensy od udziału w Mszach świętych dla tych, którzy chcą z niej skorzystać. Każdego dnia nasz kościół będzie otwarty dla tych, którzy chcą prywatnie się pomodlić.

 10. Zbliżają się Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Młodzi pielgrzymi będą mieli śpiwory i karimaty. Nie potrzebują luksusów, tylko kawałek podłogi i serca. Chętne rodziny prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 11. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

 12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-03-14
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone