Piątek, 29 maja 2020 r. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji Piątek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Urszuli Ledóchowskiej

Aktualności

Aktualności 21 marca 2020 wyświetleń: 180

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu (22-29.03.2020)

 

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. Intensywniejszej modlitwie sprzyjają nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątki o 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15 – na które serdecznie zapraszamy.

  2. Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczne rekolekcje wielkopostne się nie odbędą. Przed świętami będzie specjalny dzień spowiedzi. W Echu, na stronie www i facebooku parafii znajdziemy listę lików do rekolekcji, nabożeństw drogi krzyżowej w internecie.

  3. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W tym dniu w 1944 roku Niemcy zamordowali rodzinę Ulmów wraz z ukrywającymi się u nich Żydami.

  4. W środę, 25 marca przeżywamy uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o 7:00 i 18:00.

  5. W Kaplicy Miłosierdzia możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, do skarbony.

  6. Od wielu już lat z inicjatywy wspólnoty świętego Idziego nasz Caritas wraz ze wspólnotą organizuje świąteczne obiady z ubogimi. W tym roku nie jest możliwe jego zorganizowanie. Chcemy jednak wszystkim naszym przyjaciołom zawieźć świąteczne pokarmy do domów. Osoby, które chcą włączyć się w tę akcję prosimy o kontakt. Można także wpłacać pieniądze na konto parafialnego Caritas: 18 1240 3956 1111 0010 8931 7076 z dopiskiem „darowizna”.

  7. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

  8. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

  9. Paniom Lucynie i Mirosławie dziękujemy za zakup nowych firanek do zakrystii.

  10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-03-21
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone