Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 4 kwietnia 2020 wyświetleń: 687

Niedziela Męki Pańskiej (5-12.04.2020)

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej. Osoby, które chciałby poświęcić palmy, ale nie będą brały udziału w Mszy świętej prosimy o zostawianie na stole w przedsionku kościoła podpisanych palm.

2. Aby ograniczyć zgromadzenia dużych grup wiernych zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej w kościele lub w domu. Nie będzie wspólnej Drogi Krzyżowej and Gorzkich Żali. Kościół jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

3. We wtorek i środę będą odprawiane dodatkowe Msze święte. Prosimy o telefoniczne zapisywanie się osób chętnych do wzięcia w nich udziału: 9:00 ks. Krzysztof tel.: 783309897, 15:00 ks. Jan tel.: 512369297. Zachęcamy także do telefonicznego umawiania się na indywidualną spowiedź. Okazja do spowiedzi także przed i po każdej Mszy świętej od poniedziałku do środy.

4. Dzisiejsza Msza o 12:00, tegoroczne celebracje Triduum Paschalnego i Msza o 12:00 w Niedzielę Zmartwychwstania będą transmitowane z naszego kościoła na żywo w internecie na portalu https://ono24.info/ i na stronie parafialnej. Za pomoc w przygotowaniach dziękujemy panu Piotrowi Witkowskiemu z firmy JP Komputer Serwis oraz Centrum Kultury w Chojnie za pomoc przy nagłośnieniu.

5. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. W naszym kościele Msza 18:00.

6. W wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Post ten pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

7. Adoracja Chrystusa w ciemnicy w Wielki Piątek od 9:00 do 18:00. O 18:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej, która zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego. Także w Wielką Sobotę Adoracja przy grobie od 9:00 do 22:00.

8. Ze względu na zalecane pozostawanie w domach modlitwa błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny będzie obejmowała wszystkich naszych parafian, także tych w domach. Kto chciałby jednak przynieść pokarmy do błogosławieństwa prosimy o pozostawianie koszyków przed poświęceniem i odbiór później. Poświęcenie w przedsionku kościoła Świętej Trójcy o 10:00 i 12:00 (transmitowane na https://ono24.info/), dodatkowo o 11:00 poświęcenie pokarmów przy pomniku św. Jana Pawła II oraz przy kaplicy św. Gertrudy. W Stokach i Rurce o 10:00. Wszędzie prosimy o wcześniejsze pozostawianie koszyków. Błogosławieństwo odbędzie się bez obecności wiernych.

9. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 22:00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

10. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte o 6:00, 10:00, 12:00 i 18:00, oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.

11. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

12. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-04-05