Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort

Aktualności 11 kwietnia 2020 wyświetleń: 631

Zmartwychwstanie Pańskie(12-19.04.2020)

1. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Chrystusowi Zmartwychwstałemu zawierzamy Wasze rodziny i błagamy Go o ustąpienie epidemii.

2. Kościół jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy świętych niedzielny.

4. Prosimy o przestrzeganie limitu 5 osób obecnych na Mszach świętych. Od wtorku do soboty będą dodatkowe Msze święte. Prosimy o telefoniczne zapisywanie się osób chętnych do wzięcia w nich udziału: 9:00 ks. Janusz tel.: 693867739, 15:00 ks. Krzysztof tel.: 783309897 lub ks. Jan tel.: 512369297.

5. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża emeryta Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocną – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

7. Dziękujemy panu Piotrowi Witkowskiemu za transmisje z Liturgii w naszym kościele. Transmisje te będą kontynuowane w kolejne niedziele.

8. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

9. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

10. Dziękujemy panu Janowi Pankiewiczowi za prace elektryczne w kościele i panu Janowi Kozłowskiemu za prace na plebanii.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy. Szczególnie dziękujemy za porządki w kościele i dekoracje świąteczne paniom Lucynie Głuch i Mirosławie Studniarz. Dziękujemy osobom, które złożyły ofiary na kwiaty i kwiaciarni „7 Róż”.

aktualizowano: 2020-04-11