Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort

Aktualności 18 kwietnia 2020 wyświetleń: 549

II Niedziela Wielkanocna(19-26.04.2020)

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”.

2. Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga przedłużył do 10 maja dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy świętych w telewizji lub przez internet. Z naszego kościoła transmitowana jest Msza święta w niedziele o 12:00 na www.ono24.info.

3. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

4. Kościół jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

5. W czwartek, 23 kwietnia, uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Dziękując za jego opiekę nad naszym narodem prośmy przez jego wstawiennictwo o zatrzymanie epidemii.

6. W sobotę, 25 kwietnia, święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

7. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

8. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

9. Gminie Chojna dziękujemy za przeprowadzenie dezynfekcji naszego kościoła.

10. Od jutra zwiększa się limit osób obecnych na Mszy świętej do 1 osoby na 15 m2 powierzchni.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-04-18