Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

Aktualności 25 kwietnia 2020 wyświetleń: 664

III Niedziela Wielkanocna(26.04-3.05.2020)

1. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował.

2. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy świętych w telewizji lub przez internet. Z naszego kościoła transmitowana jest Msza święta w niedziele o 12:00 na www.ono24.info.

3. Kościół jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

4. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

5. W środę naszą modlitwą ogarniemy ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.

7. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. Szczególnie w czasie epidemii zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i o rodzinną modlitwę.

8. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

9. W sobotę - 2 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny.

10. W następną niedzielę Mszy świętej o 12:00 w kościele mariackim będzie przewodniczył J.E. bp Henryk Wejman w ramach wizytacji naszej parafii. A po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. Papieska intencja na maj: „Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.”

11. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

12. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-04-25