Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

Aktualności 2 maja 2020 wyświetleń: 555

IV Niedziela Wielkanocna(3-10.05.2020)

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Módlmy się o nowe powołania z naszej parafii i za naszego diakona Jakuba.

2. W związku z wizytacją naszej parafii gościmy dzisiaj J.E. ks. bp Henryka Wejmana.

3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.

4. Dzisiaj na Mszy świętej o 10:00 Ksiądz Biskup dokona poświęcenia nowego dębowego konfesjonału. Dziękujemy panu Marcinowi Wyrembek, który jest jego sponsorem.

5. Dzisiaj też po Mszy świętej o 12:00 w Kościele Mariackim zmiana tajemnic różańcowych. Papieska intencja na maj: „Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.”

6. W poniedziałek, 4 maja, wspominamy św. Floriana, patrona strażaków. O 17:00 w Kościele Mariackim uroczysta Msza święta w intencji wszystkich strażaków.

7. Po jednym z rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:00 w kościele Świętej Trójcy.

8. Po jednym z rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii zapraszamy na spotkanie w środę o 17:00 w kościele Świętej Trójcy.

9. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

10. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

11. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

12. Rozpoczęliśmy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. Papież Franciszek zachęca nas do odmawiania w domu różańca z dodanymi na koniec dwoma modlitwami (które zamieszczamy w Echu).

13. Od dzisiaj do końca września Msza święta o 12:00 będzie sprawowana w kościele mariackim.

14. W Kościele Mariackim zostało tymczasowo ustawione stare tabernakulum z kościoła św. Józefa w Stokach. Dziękujemy Panu Szymonowi Urban za odnowienie. Zostały też zdemontowane kilkudziesięcioletnie drewniane rusztowania, co nam poprawiło bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Wdzięczność swą wyrażamy za to strażakom OSP Chojna i kołu myśliwskiemu „Jeleń”. Zamontowano także w drzwiach pomiędzy wieżą i świątynią nowe szyby przeciwpożarowe w miejsce rozbitych po włamaniu 1,5 roku temu.

15. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy świętych w telewizji lub przez internet. W niedzielę transmisja Mszy świętej o 12:00 z Kościoła Mariackiego na www.ono24.info.

16. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

17. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

18. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

19. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-05-02