Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

Aktualności 9 maja 2020 wyświetleń: 508

V Niedziela Wielkanocna(10-17.05.2020)

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.

2. Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup przedłużył dyspensę od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej do 30 czerwca 2020. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy świętych w telewizji lub przez internet. W niedzielę transmisja Mszy świętej o 12:00 z Kościoła Mariackiego na www.ono24.info.

3. Trwamaryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. Papież Franciszek zachęca nas do odmawiania w domu różańca z dodanymi na koniec dwoma modlitwami.

4. Do końca września Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim. Pragnąc umożliwić jak największej liczbie wiernych możliwość udziału we Mszy niedzielnej od następnej niedzieli także Msza święta o 10:00 do odwołania będzie sprawowana w kościele mariackim.

5. W środę – 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy apel jasnogórski, a następnie zamiast procesji kapłan przejdzie przez kościół udzielając błogosławieństwa eucharystycznego wiernym w ławkach.

6. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.

7. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Jest on również patronem naszego Księdza Arcybiskupa, którego otoczymy naszą modlitwą.

8. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

9. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

10. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

11. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-05-09