Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

Aktualności 16 maja 2020 wyświetleń: 499

VI Niedziela Wielkanocna(17-24.05.2020)

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie.

2. W poniedziałek 18 maja radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Msze święte z wystawieniem relikwii świętego papieża.

3. Od dzisiaj w niedziele zaczynamy korzystać z nowego zamykanego konfesjonału w kaplicy miłosierdzia. Obecność kapłana będzie sygnalizowała zielona lampka.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

5. Trwamaryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. Papież Franciszek zachęca nas do odmawiania w domu różańca z dodanymi na koniec dwoma modlitwami.

6. Do końca września Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim. Pragnąc umożliwić jak największej liczbie wiernych możliwość udziału we Mszy niedzielnej od dzisiaj także Msza święta o 10:00 do odwołania będzie sprawowana w kościele mariackim.

7. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

8. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

9. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

10. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

11. Dziękujemy pani Małgorzacie Kozik za przekazanie naszemu Caritasowi bardzo dużej ilości nowego obuwia. Pierwsze pary już trafiły do potrzebujących.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-05-16