Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 6 czerwca 2020 wyświetleń: 679

Uroczystość Trójcy Świętej (7-14.06.2020)

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii to uroczystość odpustowa. Główna Msza święta o 18:00, po Mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Trwa czerwiec, Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30.

3. W miniony piątek 29 osób z naszej parafii i 9 z parafii w Krajniku Górnym przyjęło sakrament bierzmowania. Dwóch ministrantów zostało promowanych na funkcję lektora. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy rodzicom bierzmowanych za odnowienie zabytkowej monstrancji, którą będziemy używać przy większych uroczystościach.

4. Dzisiaj po Mszy świętej o 12:00 w kościele mariackim zmiana tajemnic różańcowych. Papieska intencja ewangelizacyjna: „Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.”

5. W środę zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną w 20 rocznicę święceń kapłańskich ks. kan. Krzysztofa Kontka o 18:00 w kościele mariackim. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie o 17:30 również w kościele mariackim.

6. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o 11:00 w kościele mariackim, po której wyruszy procesja. Pierwsza stacja przy przy kościele Świętej Trójcy, druga przy pomniku św. Jana Pawła II, trzecia ul. Kościuszki i ostatnia przy kościele NSPJ. Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Uroczystość ubogaci Orkiestra Dęta ze Świebodzina, za której zaproszenie dziękujemy Burmistrzowi Chojny. Pozostałe Msze święte Msze św. w kościele parafialnym o 7:00 i 18:00, na filiach o 8:00.

7. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Próba we wtorek o 16:00 w kościele Świętej Trójcy.

8. W sobotę 13 czerwca kolejne Nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy apel jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.

9. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

10. 14 i 21 czerwca po Msza świętych odbędzie się zbiórka do puszek na kolonie dla dzieci i młodzieży organizowane przez Caritas naszej archidiecezji.

11. Do końca września Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

12. Do skarbony w kaplicy miłosierdzia można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do kościoła parafialnego. Wiele osób mówi nam o tym, jak bardzo je te dekoracje cieszą.

13. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-06-06