Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 13 czerwca 2020 wyświetleń: 599

11 Niedziela Zwykła (14-21.06.2020)

1. Dzisiaj 11 niedziela zwykła. Dołączmy się do Chrystusowej modlitwy o powołania z dzisiejszej Ewangelii, prosząc święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

2. Trwa czerwiec, Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej (do czwartku z procesją wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała), a w niedzielę o 17:30.

3. Dziękujemy policji i OSP za zabezpieczenie procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, udekorowali okna swych domów, bierzmowanej młodzieży za niesienie chorągwi. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji, za tak piękne świadectwo wiary w tym trudnym czasie.

4. Dzisiaj po Msza świętych odbędzie się zbiórka do puszek na kolonie dla dzieci i młodzieży organizowane przez Caritas naszej archidiecezji. Następna 28 czerwca.

5. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Odpust w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie o godz. 18:00.

6. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

7. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

8. W następną niedzielę na Mszach świętych przedstawimy prezentację o budowanym przez naszą Archidiecezji, jako wotum za 50 lat jej istnienia, kościele na Madagaskarze. Po Mszach zbiórka na stacje Drogi Krzyżowej, którą chcemy by ufundowała nasza parafia.

9. W następną niedzielę dwoje dzieci w Rurce przystąpi do pierwszej Komunii świętej. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

10. Jesienią ponownie ruszy przerwana z powodu epidemii Szkoła Biblijna w naszej parafii.

11. Do końca września Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

12. Do skarbony w kaplicy miłosierdzia można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do kościoła parafialnego. Wiele osób mówi nam o tym, jak bardzo je te dekoracje cieszą.

13. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-06-13