Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 20 czerwca 2020 wyświetleń: 545

12 Niedziela Zwykła (21-28.06.2020)

1. Dzisiaj na Mszach świętych przedstawimy prezentację o budowanym przez naszą Archidiecezji, jako wotum za 50 lat jej istnienia, kościele na Madagaskarze. Po Mszach zbiórka na stacje Drogi Krzyżowej, którą chcemy by ufundowała nasza parafia.

2. Dzisiaj dwoje dzieci w Rurce przystąpi do pierwszej Komunii świętej. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

3. Trwa czerwiec, Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30.

4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

5. W środę o 17:00 w salce spotkanie Rodziców komunijnych dotyczących terminów pierwszej komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

6. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

7. W sobotę o godz. 10:00 nasz parafianin – dk. Jakub Rogowski z Rurki przyjmie sakrament święceń kapłańskich – polecamy go modlitwie. W następna niedzielę będziemy przeżywali Jego prymicje w Parafii. O 11:30 wyruszy procesja z kościoła św. Trójcy do Kościoła Mariackiego, a o 12:00 odprawi pierwszą mszę św. zwaną prymicyjną, udzielając na końcu specjalnego błogosławieństwa. Kazanie wygłosi ks. prałat Antoni Chodakowski. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

8. Jesienią ponownie ruszy przerwana z powodu epidemii Szkoła Biblijna w naszej parafii.

9. Do końca września Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

10. Do skarbony w kaplicy miłosierdzia można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do kościoła parafialnego.

11. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-06-20