Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 29 sierpnia 2020 wyświetleń: 525

22 Niedziela Zwykła (30.08.-6.09.2020)

1. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Bogiem.

2. Tydzień temu była zbiórka do puszek ofiar na zakup żywnościw Kenii, gdzie jest dramatyczna sytuacja. Serdecznie dziękujemy za Waszą wrażliwość, serce i ofiarność. Zebraliśmy 2060zł i 10EU.

3. Na spotkanie rodziców i dzieci komunijnych przystępujących do I Komunii i spowiedzi św. we wrześniu zapraszamy w poniedziałek o godz. 17:00.

4. Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego za dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły we wtorek 1 września o godz. 8:00 w Kościele Mariackim. Przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

5. Spotkanie Caritasu Parafialnego we wtorek po mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie rodziców i dzieci rocznicowych w środę o godz. 17:00.

7. Spotkanie ministrantów i chętnych kandydatów w czwartek po mszy św. wieczornej.

8. Odwiedziny u chorych od 9:00 w piątek. Od 17:30 spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.

9. Do sprzątania Kościoła Mariackiego zapraszamy w sobotę na 10:00. Do końca września niedzielna Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

10. W kościele Narodzenia NMP w Gryfinie podczas Mszy św. Ks. Abp Andrzej Dzięga nałoży korony na Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę 5 września o godz. 12:00 .

11. Za tydzień po mszy św. O 12:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

12. VIII Piesza Pielgrzymka z Chojny do Siekierek wyruszy z kościoła NSPJ 12 września o 7:00.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-08-29