Wtorek, 14 maja 2024 r. imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja Wtorek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Macieja Apostoła

Aktualności 12 grudnia 2020 wyświetleń: 448

Niedziela Adwentu(13 - 20.12.2020)

1. Trzecia niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Stąd kolor różowy. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich, od poniedziałku do piątku o 18:00, a w soboty o 7:00, szczególnie zapraszamy dzieci komunijne, rocznicowe oraz inne starsze i młodsze, a także młodzież przygotowującą się do bierzmowania.Z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami.

4. W minioną niedzielę w naszej parafii odbył się kiermasz dla Kenii. Zebraliśmy 2040 zł i 50 euro. Dzięki Wam już dzisiaj w Kenii rozdawane jest jedzenie i drobne słodycze. Dziękujemy Bajkowemu Przedszkolu, SP nr 1 i SP nr 2, SOSW w Chojnie oraz przychodni DOM. Wszystkim którzy przynieśli ozdoby i ciasta na kiermasz (szczególnie pani Monice Jakubiszyn). Także osobom zaangażowanym w przeprowadzenie kiermaszu.

5. W Kipsing w Kenii trwa montaż nowej studni głębinowej, która zapewni wodę uczniom, misji i okolicznym mieszkańcom. Do tej pory wodę musieli nosić z dość odległej i brudnej rzeki.

6. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi.

7. W sobotę na 9:00 zapraszamy mężczyzn do ustawienia choinek w kościele Świętej Trójcy, a następnie w kościele mariackim. A od 10:00 także kobiety do ubierania choinek.

8. Dziękujemy panu Michałowi Niemiec z ekipą za zrobienie dziesięciu stojaków do mocowania choinek.

9. W kościele w Rurce zostało zamontowane nowe tabernakulum, które dzisiaj będzie poświęcone. Dziękujemy mieszkańcom Rurki za zebranie na ten cel pieniędzy.

10. W zakrystii jest już nowa księga intencji na 2021 rok.

11. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka (można się w niego zaopatrzyć w zakrystii) i płonącej świecy Caritas (można ją nabyć przy wyjściu z kościoła).

12. Nie będziemy organizować świątecznego obiadu z ubogimi, ale chcemy im zawieźć do domów świąteczne dary. Dlatego prosimy o zabranie do domu wyłożonych przy wejściu do kościoła „toreb miłosierdzia” i przyniesienie ich napełnionych do zakrystii. Szczególnie mile widziane będą domowe przetwory.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-12-12