Wtorek, 14 maja 2024 r. imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja Wtorek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Macieja Apostoła

Aktualności 19 grudnia 2020 wyświetleń: 537

Niedziela Adwentu(20 - 27.12.2020)

1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne przygotowania, takie jak sprzątanie naszych domów, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc. Od poniedziałku do środy od godz.17:00 będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

2. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich jeszcze do środy o 18:00 szczególnie dzieci komunijne, rocznicowe oraz inne starsze i młodsze, a także młodzież przygotowującą się do bierzmowania.Z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami. W środę na ostatnich roratach figurki Matki Bożej będą wylosowane na zawsze jako prezent.

3. W środę na Mszę świętą o 18:00 zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, a po Mszy na spotkanie opłatkowe.

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka (można się w niego zaopatrzyć w zakrystii) i płonącej świecy Caritas (można ją nabyć przy wyjściu z kościoła).

5. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzany jest także dla dzieci pakiet TRZEJ KRÓLOWIE zawierający 2 gry planszowe i 2 opowiadania dla dzieci. Zachęcamy do zakupu tego chrześcijańskiego prezentu za jedyne 10zł.

6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, w Echu praktyczne przypomnienie, jak przeżyć wieczerzę wigilijną w naszych domach. Pasterki w naszej Parafii będą: o 20:00 w Stokach i Rurce, o 22:00 w kościele św. Trójcy i o 24:00 w Kościele Mariackim. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

7. Msze święte 25 i 26 grudnia według porządku niedzielnego. 25 grudnia nie maMszy świętej o 7:00. W drugi dzień Świąt zbierane są ofiary do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

8. Za tydzień 27 grudnia w niedzielę Świętej Rodziny przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie święci się wino. Prosimy o przyniesienie do poświęcenia własnego wina. Poświęcenie na każdej Mszy świętej.

9. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary w „torbach miłosierdzia” dla biednych, a także Wspólnocie Sant Edigio i parafialnej grupie Caritas. Już rozpoczęliśmy rozwożenie ich do potrzebujących.

10. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy prawdopodobnie po feriach zimowych – w zależności od sytuacji będziemy informować.

11. Rozpoczął się sezon grzewczy. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, które można będzie złożyć w następną niedzielę.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-12-19