Wtorek, 15 maja 2024 r. imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii Środa VII tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 25 grudnia 2020 wyświetleń: 592

Niedziela Świętej Rodziny (27.12.2020 - 3.01.2021)

1. Dziś w niedzielę Świętej Rodziny, patronuje nam dziś także św. Jan Apostoł i Ewangelista. W tym dniu tradycyjnie święci się wino. Poświęcenie na każdej Mszy świętej.

2. Ks. Abp Andrzej Dzięga skierował do naszej parafii kleryka Józefa. Pochodzi on ze Słowacji, jest klerykiem naszej archidiecezji, odbywa formację w Ogólnopolskim Seminarium Duchownym w Łodzi. Nasza Parafia ma być rodzinną parafią dla kleryka, dlatego też będzie On spędzał święta i część wakacji u nas. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie życząc mu właściwego odczytania swego powołania.

3. W czwartek koniec roku 2020 na zakończenie Mszy świętej o 18:00 odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” dziękując za wszystko, co było w tym roku dobre.

4. W piątek, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Msze Święte jak niedzielę – nie ma jednak Mszy o 7:00. Msza za chorych o 18:00.

5. Kapłani przyjdą do chorych, którzy potwierdzą chęć wizyty w piątek 8 stycznia.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie, a po nim msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

7. Za tydzień 3stycznia miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Prowadzi IV Róża Matki Bożej z Lourdes.

8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy prawdopodobnie po feriach zimowych – w zależności od sytuacji będziemy informować.

9. Rozpoczął się sezon grzewczy. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, które można złożyć na tacę.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła św. Trójcy i Kościoła Mariackiego do świąt. Obie świątynie wyglądają pięknie za co chylimy czoła przed osobami zaangażowanymi. Pani Teresie Kołodyńskiej wraz z synem Wiktorem dziękujemy za udekorowanie wszystkich choinek w kościele Świętej Trójcy.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-12-25