Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 15 stycznia 2021 wyświetleń: 490

II Niedziela Zwykła(17 - 24.01.2021)

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

2. Wielu naszych parafiach także w tym roku pragnie przyjąć błogosławieństwo mieszkania przy corocznej wizycie duszpasterskiej. Wychodząc naprzeciw temu pragnieniu odwiedzimy rodziny, które sobie tego życzą. Rodziny mieszkające w domkach jednorodzinnych odwiedzimy według ogłoszonego harmonogramu, a modlitwa poświęcenia odbędzie się przed domem. Rodziny mieszkające w blokach zaprosimy na specjalną Mszę świętą o 17:00 dla poszczególnych ulic także według ogłoszonego harmonogramu.

3. Rodziny, które chciałyby indywidualnych odwiedzin kapłana, prosimy o wypełnienie kartki z zaproszeniem (wyłożone są przy wejściu do kościoła) i wrzuceniu na tacę lub do skrzynki na listy.

4. Dzisiaj zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

5. Zbiórka ministrantów w czwartek. Zaczynamy Mszą świętą.

6. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

7. Za tydzień 24 stycznia w niedzielę będzie transmisja mszy św. z naszego parafialnego kościoła św. Trójcy przez TV Polonia na cały świat. W związku z tym msza św. w tym dniu zamiast o 12:00 będzie sprawowana o 13:00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Henryk Wejman. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy o maseczkach i dystansie w kościele.

8. Rozpoczął się sezon grzewczy. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, które składaciena tacę.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Stanisław Stasiak, Jadwiga Orłowska-Szyszka i Danuta Stąsiek. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-01-15