Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 23 stycznia 2021 wyświetleń: 486

II Niedziela Zwykła(24 - 31.01.2021)

1. Dzisiaj przeżywamy już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek wzywa nas w liście apostolskim Aperuit illis, aby w tę właśnie niedzielę podczas liturgii dokonać uroczystego wniesienia Pisma Świętego, uwydatnić głoszenie Słowa Bożego, aby podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

2. Dziś transmisja Mszy świętej z naszego parafialnego kościoła św. Trójcy przez TV Polonia oraz przez TVP Szczecin. W związku z tym Msza zamiast o 12:00 będzie sprawowana o 13:00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Henryk Wejman. Przypominamy o maseczkach i dystansie w kościele.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

4. Wielu naszych parafian także w tym roku pragnie przyjąć błogosławieństwo mieszkania przy corocznej wizycie duszpasterskiej. Wychodząc naprzeciw temu pragnieniu odwiedzimy rodziny, które sobie tego życzą. Rodziny mieszkające w domkach jednorodzinnych odwiedzimy według ogłoszonego harmonogramu, a modlitwa poświęcenia odbędzie się przed domem. Rodziny mieszkające w blokach zaprosimy na specjalną Mszę świętą o 17:00 dla poszczególnych ulic także według ogłoszonego harmonogramu. Wtedy też można złożyć ofiarę dziękując za posługę kapłanowi w parafii.

5. Rodziny z bloków, które chciałyby indywidualnych odwiedzin kapłana, prosimy o wypełnienie kartki z zaproszeniem (wyłożone są przy wejściu do kościoła) i wrzuceniu na tacę lub do skrzynki na listy.

6. Spotkanie Caritas we wtorek po Mszy świętej o 18:00.

7. Trwa się sezon grzewczy. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, które składaciena tacę.

8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Kazimiera Bonkowska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-01-23