Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 27 lutego 2021 wyświetleń: 558

INiedziela Wielkiego Postu(28.02. - 07.03.2021)

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Zbiórka do puszek na wsparcie dla nich po mszy św.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:45 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

4. W piątek od 9:00 odwiedzimy chorych, którzy potwierdzą chęć odwiedzin telefonicznie. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od 17:00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a po nim msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

6. Za tydzień w niedzielę o 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pod wezwaniem św. Józefa

7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 21 do 26 marca. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu już teraz.

8. Pamiętajmy, że w czasie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Po spełnieniu zwykłych warunków odpustu można go uzyskać za udział w gorzkich żalach, za odprawienie drogi krzyżowej, za udział w rekolekcjach trwających przynajmniej trzy dni, w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek za odmówienie po Komunii Świętej modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu przed obrazem Jezusa.

9. Bardzo prosimy o modlitwę za zdrowie Ks. Krzysztofa, który przebywa w szpitalu.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony w kaplicy miłosierdzia.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Grzegorz Jędrzejczak, + Stanisława Antoniewicz i+Danuta Wojtaś. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych wspierając się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-02-27