Piątek, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 20 marca 2021 wyświetleń: 515

Niedziela Wielkiego Postu(21-28.03.2021)

1. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. Dziś rozpoczynamy po raz pierwszy od dwóch lat rekolekcje wielkopostne, które potrwają do piątku. Witamy serdecznie ks. dr Tomasza Perza – mojego przyjaciela, który pomoże nam zbliżyć się do Boga przez te wszystkie dni rekolekcji. Msze św. z nauką codziennie o 7:00, 9:00 i 18:00, w Stokach w poniedziałek i wtorek o 19:00, a w Rurce środa i czwartek o 19:00. W czasie każdej mszy św. możliwość spowiedzi św. Plan rekolekcji jest zamieszczony w Echu.

3. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

4. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie książeczek dzieci komunijnych.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:45 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

6. Pamiętajmy, że w czasie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Po spełnieniu zwykłych warunków odpustu można go uzyskać za udział w gorzkich żalach, za odprawienie drogi krzyżowej, za udział w rekolekcjach trwających przynajmniej trzy dni, w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek za odmówienie po Komunii Świętej modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu przed obrazem Jezusa.

7. Dziękujemy za ofiary do kenijskiej szkoły w Kipsing. Zebraliśmy 5100zł. Już w tej chwili reprezentantka naszej Parafii, kupuje na miejscu żywność dla dzieci.

8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony w kaplicy miłosierdzia.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Aleksander Bucław i +Anna Siciarz. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych wspierając się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-03-20