Wtorek, 15 czerwca 2021 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 22 maja 2021 wyświetleń: 188

Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego (23-30.05.2021)

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy.

 2. Dzisiaj o 12:00 w kościele parafialnym będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Dzieciom i ich rodzinom serdecznie gratulujemy. Równocześnie będzie sprawowana Msza święta o 12:00 w Kościele Mariackim. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne z rodzicami uczestniczą w mszach świętych w ramach białego tygodnia.

 3. Dziś po mszy św. o godz. 18:00 młodzież bierzmowaną i wolontariuszy zapraszamy na grilla-ognisko w klasztorze.

 4. Trwa maryjny miesiąc maju. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. Dodatkowo w piątki o 17:30 zapraszamy dzieci na specjalne nabożeństwo majowe.

 5. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Odpust w parafii na „lotnisku” w Chojnie o godz. 19:00. Także proboszcz w/w parafii organizuje w dniach 15-25 sierpnia pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły w zakrystii.

 6. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. W sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

 7. Spotkanie dzieci komunijnych klas 3-tych we wtorek i czwartek o godz. 16:30 oraz w piątek o 16:00.

 8. W piątek po mszy św. wieczornej do posprzątania kościoła.

 9. W sobotę o 10:00 spowiedź dla dzieci komunijnych i rodziców klas czwartych.

 10. Za tydzień o 12:00 w kościele św. Trójcy Msza św. pierwszokomunijna dzieci klas trzecich.

 11. W przyszłą niedzielę, 30 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Główna Msza odpustowa o 18:00, którą odprawi nas dostojny gość Ks. bp. Bronisław Biernacki. Do odpustu przygotują nas trzydniowe rekolekcje, które będą trwały od czwartku. Będzie je dla nas głosić ks. Paweł Nowotarski z parafii Troszyn. Msze z naukami o 7:00, 9:00 i 18:00. Zachęcam do uczestnictwa.

 12. Zbieramy różańce dla dzieci w Kenii. Można je przynosić do kościoła lub zakrystii. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

 13. W dniach 22-30 czerwca odbędzie się parafialnapielgrzymka do Medjugorie. Zostało jeszcze parę miejsc. Opiekunem duchowym będzie ks. Mateusz. Szczegółowe informacje w zakrystii lub u ks. Mateusza.

 14. W dzisiejszym numerze tygodnika Niedziela jest artykuł o naszym filialnym kościele w Rurce. Zachęcam do zapoznania się z nim.

 15. Parafia zakupiła 3 nowe zielone ornaty do mszy św.

 16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-05-22
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone