Wtorek, 15 czerwca 2021 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 29 maja 2021 wyświetleń: 231

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej (30.05. - 06.062021)

 

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Msza św. odpustowa o 18:00 pod przewodnictwem J.E. Bpa Bronisława Biernackiego.

 2. Dzisiaj o 12:00 w kościele parafialnym przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Dzieciom i ich rodzinom serdecznie gratulujemy. Równocześnie będzie sprawowana Msza święta o 12:00 w Kościele Mariackim. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne z rodzicami uczestniczą w Mszach świętych białego tygodnia. Dziękujemy Rodzicom jednego z dzieci komunijnych za podarowanie nowych mikrofonów bezprzewodowych w miejsce starego, który się zepsuł.

 3. Kończy się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe dziś i jutro o 17:30. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe także codziennie o 17:30.

 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta razem z sąsiednią parafią NSPJ rozpocznie się Mszą świętą o 11:00 w kościele mariackim po przewodnictwem J.E. bpa Bronisława Biernackiego. Więcej informacji w Echu.

 5. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

 6. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 7. W przyszłą niedzielę 6 czerwca comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w Kościele Mariackim. Różaniec prowadzi III Róża Matek MB Nieustającej Pomocy.

 8. W przyszłą niedzielę mszę św. o godz. 11:00 w Rurce odprawi J.E. Bp. Bronisław i poświęci nowy jesionowy krzyż.

 9. Nadal zbieramy różańce dla dzieci w Kenii.

 10. Rodzice dzieci komunijnych klas czwartych ofiarowały jako dar dla parafii kryształowe ampułki do Mszy św. za co serdecznie dziękujemy!

 11. Parafia zakupiła nową monstrancję i kustodię na hostie, którą zobaczymy na procesji Bożego Ciała oraz gotycki kielich i patenę do sprawowania Najświętszej Ofiary na uroczystych mszach świętych. Osoby, które chciałyby wesprzeć parafię w spłacie tych zakupów prosimy o ofiary.

 12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Zbigniew Kurpiel, Danuta Pukar i Patryk Urbaniak. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-05-29
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone