Wtorek, 15 czerwca 2021 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 5 czerwca 2021 wyświetleń: 118

Ogłoszenia duszpasterskie

10 Niedziela Zwykła (6 – 13.06.2021)

 

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie i KUL.

 3. Dzisiaj mszę św. o godz. 11:00 w Rurce odprawi J.E. Bp. Bronisław i poświęci nowy jesionowy krzyż, który ustawił i zalał betonową podstawą pan sołtys Paweł Piwowarczyk z sześcioma mężczyznami za co jesteśmy im wdzięczni. Dziękuję sponsorom z mojej poprzedniej parafii: Panu Janowi Słotwińskiemu stolarzowi z Kozielic za materiał i wykonanie oraz Panu Wiesławowi Kloch z Golczewa za połączone ceowniki.

 4. Dziś co miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi III Róża Matek pw. MB Nieustającej Pomocy. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc czerwiec: Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością. Intencja parafialna: O łaskę wiary i świętość dla naszych Rodzin.

 5. Codziennie o 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją. Procesje eucharystyczne potrwają do uroczystości NSPJ, w czwartek poświęcenie wianków i ziół.

 6. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w sąsiedniej parafii pod tym wezwaniem o godz. 18:00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości piątkowy post nie obowiązuje. Na nabożeństwie przed mszą św. odnowimy Akt poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ.

 7. Także 11 czerwca br. przypada 44 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi – pamiętajmy w modlitwie.

 8. W sobotę ustanowienie Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa – Chrystusa Króla w Chojnie – komunikat Kurii w Echu.

 9. W następną niedzielę 13 maja nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:00 zapraszamy na nieszpory maryjne połączone z modlitwą różańcową. Po jej zakończeniu odśpiewamy apel i przejdziemy w procesji z figurką Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 10. Nadal zbieramy różańce dla dzieci w Kenii.

 11. Rodzice dzieci komunijnych klas trzecich ofiarowały jako dar dla parafii puszkę na komunikanty i białą kapę do nabożeństw za co serdecznie dziękujemy!

 12. Dziękujemy za nagłośnienie procesji Bożego Ciała Panu Józefowi Wojtaś oraz za zabezpieczenie policji i strażakom oraz wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

 14. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł: śp. Stanisława Golak. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-06-05
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone