Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 26 czerwca 2021 wyświetleń: 444

13 Niedziela Zwykła (27.06 – 04.07.2021)

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede wszystkim zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej.

3. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17:30.

4. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. abp Andrzeju Dziędze - prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od 17:00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a po nim msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

7. W przyszłą niedzielę 4 lipca comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w Kościele Mariackim. Różaniec prowadzi IV Róża Matek.

8. Nadal zbieramy różańce dla dzieci w Kenii.

9. Decyzją ks. Arcybiskupa ks. kan. Krzysztof Kontek z dniem 23 sierpnia zostaje mianowany Administratorem Parafii św. Jana Chrzciciela w Krzęcinie. Serdecznie mu gratulujemy. Na Mszę św. pożegnalną zapraszamy 22 sierpnia w niedzielę o 12:00.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Franciszka Maśluk. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-06-26