Niedziela, 19 września 2021 r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda XXV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego

Aktualności

Aktualności 31 lipca 2021 wyświetleń: 206

Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła (1-8.08.2021)

 

 

  1. Dzisiaj rocznica wybuchu powstania warszawskiego. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

  2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc organizowaną przez Caritas dla mieszkańców terenów poszkodowanych przez tegoroczne powodzie i huragany.

  3. Dzisiaj o 11:30 w kościele mariackim zmiana tajemnic różańcowych. Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Czuwanie poprowadzi V Róża. Intencja papieska: „Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii”. Intencja Parafialna: za śp. Ks. Kan. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza parafii.

  4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

  5. We wtorek uroczyście pożegnamy byłego proboszcza naszej Parafii – Ks. Kan. Jana Zalewskiego. Uroczystości odbędą się w Kościele Mariackim. Czuwania prowadzone od godz. 10:00, a msza św. o godz. 11:00 – szczegóły w Echu.

  6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od 17:00.

  7. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a po nim msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

  8. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie po Mszy świętej o 18:00.

  9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Tadeusz Chawóła i Ks. Kan. Jan Zalewski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-08-01
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone