Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 12 lutego 2022 wyświetleń: 350

VI Niedziela Zwykła (13-20.02.2022)

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Wspominamy także św. Walentego patrona zakochanych.

3. W każdy poniedziałek po mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w salce klasztornej. Proszę zabrać swoje Pismo Święte i ołówek do zaznaczania w nim. Na spotkaniach skupimy się na rozważaniu Ewangelii wg św. Łukasza.

4. Wspólnota Sant’Egidio obchodzi 54-tą rocznicę powstania. W sobotę na mszy św. o godz. 18:00 członkowie wspólnoty pragną podziękować za dar Wspólnoty i za łaski, którymi Bóg obdarza w służbie innym oraz prosić o dalsze błogosławieństwo.

5. Nowenna do MBNP w środę o 17:45 a koronka do BM w piątek o 17:45.

6. W kościele św. Józefa w Rurce został zamontowany zamykany jesionowy konfesjonał. Koszt inwestycji to 8 tys. zł.

7. Za tydzień będziemy zbierać na specjalną szczepionkę dla 2-letniego Michałka Kobylskiego. Więcej informacji w Echu. Prosimy o upieczenie ciast na sobotę.

8. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku, do zakrystii po Mszach Świętych.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2022-02-12