Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

Aktualności 21 maja 2022 wyświetleń: 299

VI Niedziela Wielkanocna (22-29.05.2022r.)

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

2. Dziś po mszy św. w Kościele Mariackim ok. godz. 13:00 w klasztorze przy kościele św. Trójcy zapraszamy małżeństwa na spotkanie organizacyjne zainteresowanych kościołem domowym.

3. Trwa maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie o 17:30. ( w środy w łączności z nowenną do MBNP). W piątki o godz 17:00 nabożeństwo majowe dla dzieci. Zapraszamy, aby modląc się Litanią Loretańską wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

4. W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.

5. Dzieci komunijne we wtorek i środę mają próby o 16:00. Rodziców bardzo proszę żeby zorganizowali się na środę i uporządkowali teren wokół kościoła. W sobotę o godz. 10:00 spowiedź.

6. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach - będziemy modlić się za wszystkie mamy - żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

7. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

9. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

10. Za tydzień we Wniebowstąpienie Pańskie o godz. 12:00 na dodatkowej mszy św. w kościele św. Trójcy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Koszt 1410zł, pokoje 2-osobowe. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.

12. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 16-18 czerwca 2022 roku. Chcemy, aby nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Młodzież przez cały dzień nie będzie obecna na miejscach noclegowych bo będzie brała udział w Dniach Młodych. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

13. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

14. Naprawiony został dach Kościoła Mariackiego. Ubytki dachówek powstały w 3 etapach przez wichurę – trwało jednak długo z uwagi na wysokość obiektu, zanim znalazła się osoba, która podjęła się naprawy. Koszty pokryło ubezpieczenie, które opłaca Parafia.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

16. Miłosiernemu Panu polecajmy zmarłą śp. + Krystynę Sławińską. Dobry Jezu a nasz Panie…..

aktualizowano: 2022-05-21