Piątek, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 2 lipca 2022 wyświetleń: 279

XIV Niedziela Zwykła (03-10.07.2022r.)

1. Dziś po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30 w Kościele Mariackim. Różaniec prowadzi IV Róża Matek pw. MB z Lourdes.

3. Dziś i za tydzień zbiórka do puszek na wakacje dla dzieci organizowane przez Caritas.

4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

6. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w piątek na godz. 9:00 rano, a kościoła św. Trójcy w sobotę na 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

8. W okresie letnim urlopowo-wyjazdowy msza św. niedzielna w Rurce o godz. 16:30.

9. Pomnik śp. Ks. Jana Zalewskiego będzie kosztował 33 tys. zł. 10,5 tys. Mamy od motocyklistów z Danii, 10tys. przekaże siostra z bratem ks. Jana, a my przez 2 niedziele zebraliśmy4,3tys. Mamy więc 24,8tys zł. Brakuje jeszcze 8,2tys. Prosimy o składanie ofiar indywidualnie, a za jakiś czas będziemy pewnie znów zbierali jeśli jeszcze będzie brakować.

10. Do kościołów pw. św. Józefa w Rurce i Stokach zostały zakupione świece ołtarzowe ze św. Józefem i ornaty także ze św. Józefem.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.

12. Stowarzyszenie Wspólnota Polska – koło z Gryfina organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna. Szczegóły w zakrystii. Zapisy i informacje: tel: 602539080

13. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

16. W ostatnim tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. + Annę Klimczak. Niech dobry Bóg przyjmie ją do niebieskiej Ojczyzny.

aktualizowano: 2022-07-02