Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 29 stycznia 2022 wyświetleń: 345

Św. Błażej - patron osób chorych na gardło - 3 luty 2022 rok

3 luty - wspomnienie św. Błażeja - patrona osób chorych na gardło.

Błażej był biskupem Sebasty, miasta położonego na terenie dzisiejszej Turcji. Podczas prześladowań za cesarza Licyniusza uciekł do jednej z pieczar górskich. Ktoś jednak doniósł o miejscu jego pobytu. Został aresztowany i uwięziony. W więzieniu miał cudownie uleczyć syna pewnej kobiety, któremu gardło przebiła ość, uniemożliwiając oddychanie. Ponósł śmierc męczęńską około 316 roku. Jest szczególnym orędownikiem i opiekuniem, zwłaszcza w chorobach gardła.

Wszechmogący, Wieczny Boże! Z żywą wiarą i czcią uwielbiamy Twój Boski Majestat i kłaniamy się Tobie oraz prosimy z dziecięcą ufnością o łaski i Twoje miłosierdzie. Rozjaśnij ciemności umysłu mojego promieniem Twego światła i rozpal moje serce ogniem Twojej Bożej Miłości, abym mógł kontemplować wielkie cnoty i zasługi św. Błażeja, i tak jak on, naśladować życie Twego Boskiego Syna. Ponadto, proszę Cię pokornie o łaskę..., przez zasługi i wstawiennictwo tego potężnego pomocnika duchowego świętego Błażeja. " Bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi". Racz łaskawie to usłyszeć, jeśli jest to na większą chwałę Twoją i na zbawienie duszy. Amen.

Za wstawiennictwem świętego Błażeja, biskupa i męczennika, niech Bóg zachowa cię od choroby gardła i wszelkiej innej dolegliwości. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

aktualizowano: 2022-01-29