Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 5 maja 2018 wyświetleń: 864

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 06.05 – 12.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godzinie 12:00 (w kościele mariackim). Papieska intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata. Papież Franciszek również prosi: Odmawiamy Różaniec, modląc się szczególnie w intencji pokoju w Syrii i na całym świecie. Zachęcam do duchowego przyłączenia się i kontynuowania modlitwy różańcowej o pokój przez cały maj.
  2. W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17:30.
  3. Od poniedziałku do środy obchodzimy tz. Dni Krzyżowe.  Przez trzy kolejne dni modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Prośmy Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Dni Krzyżowe to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Ich obchód zapoczątkował w Galii ok. roku 470 biskup diecezji Vienne - Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny. Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych.
  4. We wtorek 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Święty papież Jan Paweł II nazwał go „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.
  5. We wtorek (8.5) i w środę (9.5) katecheza dla 3 roku przygotowania do I Komunii św.        o godz. 17.00, ale UWAGA spotkanie w kościele mariackim.
  6. W czwartek, podczas nabożeństwa majowego, rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego, przygotowującą do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  7. Zajęcia sportowe dla młodzieży na „Orliku” w piątek o godz. 19.00.
  8. II Przegląd Pieśni Maryjnych „OTO MATKA TWOJA”, organizowany wspólnie przez Fundację Kościół Mariacki, Parafię p.w. Świętej Trójcy i Centrum Kultury w Chojnie, rozpocznie się               w sobotę 12.5. o godz. 15.00. Patronat honorowy obieli: ks. abp Andrzej Dzięga, Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc i burmistrz Chojny Adam Feorowicz. Zapraszamy.
  9. W następną niedzielę 13 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz 37. rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II i będziemy przeżywać także 101. rocznicę objawień fatimskich. Po Mszy św. o godz. 18.00 zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy apel jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.
  10. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  11. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
aktualizowano: 2018-05-05