330newsy Aktualności | Chojna - serwis parafilany
Piątek, 21 września 2018 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Aktualności

Aktualności 12 sierpnia 2017 wyświetleń: 378

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.–20.08.2017

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

13.08.–20.08.2017r. 

  1. W poniedziałek przeżywać będziemy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika obozu Auschwitz.
  2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli popularnie Matki Boskiej Zielnej. Msze są odprawiane w porządku niedzielnym. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety  ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Wzorem lat ubiegłych w ten dzień rolnicy w naszej parafii złożą owoce ziemi, a działkowicze ze swych ogrodów na Mszy św. w Kościele Mariackim o godz. 12.00. Starajmy się też ich wspierać wdzięcznością za ich trud i poświęcenie , dziękując zarazem Bogu za wszystkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi.   
  3. Ksiądz abp Andrzej Dzięga informuje: Po wielu rozmowach z kapłanami zdecydowaliśmy także o przygotowaniu niewielkiego Wotum od całej Archidiecezji, jakim stanie się Figura Fatimska na kilkumetrowym cokole przy bramie wjazdowej do kościoła seminaryjnego w Szczecinie, prowadzącej też na teren Kurii Metropolitalnej. Będzie to znak dla pokoleń, że w setną Rocznicę Objawień Matki Bożej przeżywaliśmy w Archidiecezji Misje Fatimskie, że dokonaliśmy Aktu Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz na nowo podjęliśmy zasady maryjnej duchowości. W ufundowaniu tego Wotum wszyscy będą mogli mieć swój udział, składając dodatkowe ofiary na tacę w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia. Połowę ofiar z tej tacy duszpasterze przekażą bowiem na wskazany cel. Prosząc Was o to wsparcie z góry wypowiadam też szczere Bóg zapłać wobec wszystkich ofiarodawców.
  4. Decyzją ks. arcybiskupa metropolity ks. Wojciech Koladyński został mianowany z końcem sierpnia prefektem szkół katolickich w Szczecinie. Zapraszamy na Mszę św., podczas której ks. Wojciech w modlitwie będzie dziękował za chojeńskie lata – 20 sierpnia o godz. 18:00.
  5. Posługę w naszej parafii z rozpocznie Paweł Michniewicz, uroczyste przywitanie nowego wikariusza będzie miało miejsce w niedzielę 27 sierpnia o godz. 18.00 .
  6. Trwa systematyczne użytkowanie kościoła Mariackiego. W każdą niedzielę i święta do 17 września 2017 r. jest tam sprawowana Msza św. o godz. 12.00. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00.
  7. W następną niedzielę (20.8.) odbędzie się po Mszy św. w kościele mariackim koncert „Ave Maria”. Wystąpią Beata Dunin-Wąsowicz (sopran) i Adam Zarzecki (tenor, organy). Zapraszamy.
  8. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  9. Caritas parafialna włączyła się także w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów” Jest to akcja Caritas, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych potrzebujących dzieci poprzez wyposażenie ich w wyprawki szkolne. Zapraszamy naszych parafian do zabrania plecaka/tornistra oraz zapakowania go przyborami szkolnymi dla konkretnego dziecka. Zebrane w ten sposób wyprawki przekazujemy dzieciom z parafii przez wolontariuszy.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy. 

aktualizowano: 2017-08-12
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel.516 459 533 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone