338newsy Aktualności | Chojna - serwis parafilany
Piątek, 21 września 2018 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Aktualności

Aktualności 9 września 2017 wyświetleń: 277

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.–17.09.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła

10.09.–17.09.2017r.

  1. W tym tygodniu wspominamy w środę św. Jana Chryzostoma i sobotę św. Korneliusza i Cypriana. Natomiast w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego i w piątek wspomnienie NMP Bolesnej.
  2. W sobotę 16 września odbędzie się święto plonów w Rurce. Msza św. w kościele pw. św. Józefa zostanie odprawiona o godz. 16.00.
  3. Ostatnia Msza święta w roku 2017 w kościele Mariackim w Chojnie będzie celebrowana w następną niedzielę 17.09 o godz. 12.00. Sprzątanie kościoła
    w sobotę o godz. 10.00. W związku z remontem dachu na Kościele Mariackim, pozostały stare łaty, które można wykorzystać jako opał  na zimę. W tym tygodniu można zabrać drewno spod Kościoła Mariackiego do domu.
  4. „Zapraszamy ludzi pracy i związkowców do udziału w uroczystości przekazania Zarządowi Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Robotników Solidarności, należącego do Zbiorów Sztuki Wotywnej Jasnej Góry. Obraz ten przez najbliższy rok będzie peregrynował po parafiach naszej Archidiecezji, gdzie prowadzone są spotkania formacyjne dla ludzi pracy. Uroczystość ta odbędzie się 18 września br.  w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie, podczas Mszy Świętej  o godz. 18.00, sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego.”
  5.  W Tygodniku katolickim NIEDZIELA nr 37/2017, w dodatku Kościół nad Odrą i Bałtykiem, ukazał się artykuł ks. Roberta Gołębiowskiego pt. „W Jezusie zwyciężać podział”, który relacjonuje 28. nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Mariackim w Chojnie. Zachęcamy do lektury.
  6. Diecezja Szczecińsko- Kamińska podjęła się organizacji VI Rejonowego Dnia Skupienia Służby Liturgicznej. Więcej informacji u ks. Pawła.
  7. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

 

 

utworzono : 2017-09-09
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel.516 459 533 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone