Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 22 września 2018 wyświetleń: 829

XXV Niedziela Zwykła (23-29.09.2018r.)

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek bł. Władysława z Gielniow w czwartek św. Wincentego a Paulo (światowy dzień turystyki), w piątek św. Wacława i w sobotę świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  2. Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów spod Siekierek w Chojnie obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. w piątek 28 września br. o godz. 10:00 w kościele mariackim.
  3. Od niedzieli 30 września wraca Msza św. o godz. 11.00 w kościele Świętej Trójcy.
  4. W Tygodniku Katolickim NIEDZIELA (nr 38/2018) w dodatku Kościół na Odrą  i Bałtykiem, ukazały się artykuły dotyczące bierzmowania w naszej parafii oraz Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich.
  5. W środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie IV żeńskiej róży różańcowej z ks. Janem
  6. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  1 października o godz. 17.00; spotkanie parafialnego zespołu Caritas odbędzie we wtorek 2 października po Mszy św.; do pierwszej Komunii świętej- odbędzie się  w środę 3 października o godz. 17.00.
  7. Ks. proboszcz Jan Zalewski, pragnie poinformować wszystkich parafian, że od poniedziałku 24.9.b r., rozpoczyna leczenie płuc w szpitalu w Zdunowie. W związku z chorobą złożył rezygnację na ręce ks. Arcybiskupa dnia 17.8.br. Dekret jeszcze nie został wydany. O decyzji ks. abpa Andrzeja Dzięgi zostaną powiadomieni wszyscy parafianie w najbliższym czasie.
  8. Komunikat Kurii Metropolitalnej. Uprzejmie informujemy, że decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, w niedzielę, 30 września br., należy przeprowadzić w parafiach zbiórkę do puszek na rzecz dzieł Duszpasterstwa Młodzieży oraz wsparcia wyjazdu reprezentacji młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r.
  9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2018-09-22