347newsy Aktualności | Chojna - serwis parafilany
Poniedziałek, 21 sierpnia 2018 r. imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty Wtorek XX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Piusa X

Aktualności

Aktualności 7 października 2017 wyświetleń: 295

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.–14.10.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie

08.10.–14.10.2017r. 

  1. W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa i autora Kroniki Polskiej. Zmarł w klasztorze oo. Cystersów w Jędrzejewie 8.10.1223r.  Jest to również dzień operacji ks. proboszcza. Polecamy go opiece patrona dnia i modlitwie.
  2. W środę 11.10. katecheza do Bierzmowania dla młodzieży rok 1,2 i 3.
  3. W piątek 13 października będziemy przeżywać ostatnie nabożeństwo w 100-lecie objawień fatimskich. Po Mszy św. zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy apel jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.
  4. W niedzielę 15 października na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. Jest to dzień poświęcony rodzinom, które doświadczyły śmierci dziecka przed jego narodzeniem.  W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę podpisów dotyczącą obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Zatrzymać Aborcję. Listy są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do poparcia tej szlachetnej  inicjatywy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. 
  5. W poniedziałek, 16 października br., przypada ósma rocznica śmierci  śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko- Kamieńskiego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie w niedzielę, 15 października br., o godz. 12.00  z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków - rodzinnej miejscowości  śp. Księdza Arcybiskupa.
  6. Zapraszamy wszystkich wiernych, Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego, delegacje dekanatów, wspólnoty i ruchy kościelne, a szczególnie wszystkich modlących się na różańcu – członków Żywego Różańca  i Nieustającego Różańca – do udziału w Diecezjalnym Zakończeniu Roku Maryjnego. Uroczystość ta odbędzie się w piątek, 13 października br.  – w 100. Rocznicę Objawień Fatimskich, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie o godz. 19.00. Mszy Świętej z procesją fatimską przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.
  7. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

 

aktualizowano: 2017-10-07
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel.516 459 533 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone