Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 21 października 2017 wyświetleń: 1010

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.–28.10.2017r.

1. 22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”. Zbieramy również ofiarę na misje do puszek.
  2. Trwa miesiąc październik, czyli miesiąc różańca świętego, nabożeństwo różańcowe codzienne o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu wspominamy: dzisiaj wspomnienie św. Jana Pawła II, w poniedziałek św. Jana Kapistrana.
  4. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę o godz. 17.00.
  5. Każdy kto marzy o dziennikarskiej przyszłości, czyli chciałby spróbować swoich sił, sprawdzić swoje zdolności, jest zaproszony na spotkanie organizacyjne z ks. Tomaszem w środę po Mszy św. wieczornej. Na „CASTING” proszę przynieść ze sobą krótki tekst do odczytania, aby zaprezentować swoje obecne możliwości.
  6. Kartki na wypominki są dostępne na stoliku w kosciele. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii.
  7. Zapraszamy do udziału w szczecińskiej „Procesji ze świętymi”, która  odbędzie się we wtorek, 31 października, o godz. 19.00. Orszak wyruszy z Jasnych Błoni do Katedry. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnoty i ruchy kościelne z relikwiami świętych  i błogosławionych oraz świecami do uczestnictwa w tej procesji, a następnie we Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 21.00. Liturgia Mszy Świętej będzie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  8. Natomiast w naszej parafii wieczór Wszystkich Świętych odbędzie się tradycyjnie 1 listopada w ruinach kaplicy pw. św. Gertrudy.

Zajęcia sportowe dla młodzieży na „Orliku” w piątek o godz. 19.00

10. Spotkania dla ministrantów w sobotę o godz. 12.00.

11. Organizujemy scholę młodzieżową. Osoby śpiewające i grające zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 16.00.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. Otrzymaliśmy także nowy numer „Dobrych Znaków”, w którym na str. 16 jest artykuł ks. kan. Jana o św. Urszuli Ledóchowskiej i jej opiece.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

14. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

utworzono : 2017-10-21