Czwartek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 11 listopada 2017 wyświetleń: 987

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.–18.11.2017r.

1. „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Pod tym hasłem w dzisiejszą niedzielę obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Głównym organizatorem Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie, niesienie pomocy dla uchodźców i prześladowanych chrześcijan zapewniając im pomoc materialną i duszpasterską, a także wspieranie nowej ewangelizacji i udzielanie duchowej siły kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. Tegoroczna zbiórka ofiar do puszek jest przeznaczona na pomoc dla chrześcijan ciepiących z powodu prześladowań.
  2. W tym tygodniu wspominamy:  w poniedziałek pierwszych męczenników Polski, św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. W środę  św. Alberta Wielkiego. W piątek św. Elżbiety Węgierskiej. W sobotę bł. Karoliny Kózkówny.
  3. Od soboty, 18 listopada br., do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada br. (włącznie) we wszystkich parafiach będziemy przeżywać Nowennę do Jezusa Chrystusa Króla, w intencji o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie.
  4. Zapraszamy codziennie na 17.30 na modlitwę wspominkową za naszych zmarłych.
  5. Spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowań do Orszaku Trzech Króli, odbędzie się w poniedziałek 13.11.br. po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W środę katecheza dla 3 roku przygotowania do I Komunii świętej o godz. 17.00.
  7. Spotkania dla ministrantów w sobotę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy też nowych chętnych do włączenia się w szeregi Służby Liturgicznej zapisy przyjmujemy od 2 klasy Szkoły Podstawowej.
  8. Serdecznie zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 16.00 do salki na scholę młodzieżową.
  9. Organizujemy rekolekcje dla młodzieży w okresie ferii zimowych (styczeń 2018 r.). Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Pawłem.

10. W piątek 17.11 o godzinie 19.00 po raz ostatni zagramy wspólny mecz w tym roku na „Orliku” przy SP im. Janusza Korczaka.

11. Papież w liście Misericordia et Misera na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił nowe święto. W XXXIII niedzielę zwykłą cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. Swoje przesłanie Ojciec Święty oznaczył hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana.

12. Kartki na wypominki są dostępne na stoliku w kościele. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii bądź przekazywać bezpośrednio księdzu.

13. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

utworzono : 2017-11-11