Środa, 08 maja 2024 r. imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława Środa VI tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Stanisława

Aktualności 28 kwietnia 2018 wyświetleń: 1070

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04 – 05.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II Wojny Światowej. Wśród wielu duchownych, którzy doświadczyli tego męczeństwa był między innymi ks. abp Kazimierz Majdański (więzień obozów  w Sachsenhausen i Dachau). Prosimy o modlitwę.

W poniedziałek sprzątanie kościoła mariackiego o godz. 15.00.

W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17:30.

W ten wtorek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika – święto patronalne kościoła  w Rurce (zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godzinie 13:00).

W środę wspomnienie św. Atanazego a także dzień flagi narodowej i Polonii zagranicznej. Pamiętajmy o naszych rodakach na emigracji.

W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny. Od tego dnia rozpoczynamy Msze święte niedzielne i świąteczne o godzinie 12:00  w kościele mariackim, będzie tak do niedzieli 16 września.

W piątek wspomnienie św. Floriana. W sobotę zapraszamy na uroczyste obchody święta straży pożarnych o godzinie 14:00 w kościele mariackim.

W tym tygodniu przypada: Pierwszy Piątek- odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Pierwsza Sobota- zapraszamy na nabożeństwo o 17:00. Na mszy o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godzinie 12:00 (w kościele mariackim).

W roku św. Stanisława Kostki, który przypomina nam młodego człowieka, rozeznającego powołanie – zgodnie ze Słowem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi na Środę Popielcową – podejmujemy wezwanie Chrystusa do szczególnej modlitwy o powołania. Modlitwa ta będzie polegać na całodobowej, tj. 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z postem w dowolnej formie, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. Adoracja i post rozpocznie się w kościele Świętej Trójcy w sobotę 5 maja Mszą świętą o godz. 18.00 i będzie trwać do Mszy świętej niedzielnej o godz. 18.00. Przy wyjściu z kościoła leżą listy z godzinami adoracji. Prosimy o zapisywanie się chętnych na poszczególne godziny.

Zajęcia sportowe dla młodzieży na „Orliku” w piątek o godz. 19.00

W niedzielę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 11. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a we wtorek, 1 maja br., 8. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy Archidiecezji do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów.

Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia  od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

aktualizowano: 2018-04-29