Sobota, 21 października 2017 r. imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza Sobota XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jakuba Strzemię

Wprowadzenia relikwii pierwszego stopnia Świętego Jana Pawła II - program uroczystości

Dnia 15 czerwca 2014 r. będziemy przeżywali w Chojnie  wydarzenie  wprowadzenia relikwii pierwszego stopnia Świętego Jana Pawła  II. Relikwie  wprowadzi do kościoła Świętej Trójcy były sekretarz Św. Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI - ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki - Metropolita Lwowski  wraz z naszym Metropolitą  ks. Arcybiskupem Andrzejem Dzięgą.

31 maja 2014 »

Program Konferencji Naukowej „Ekologia Ducha”

Konferencja rozpocznie się mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie - celebrowaną przez Nuncjusza Apostolskiego Ks. Abp. Celestino Migliore wraz z Metropolitą Szczecińsko-Kamieńskim Ks. Abp. Andrzejem Dzięgą i biskupami z Danii

14 sierpnia 2013 »

Bierzmowanie 2013

W dniu 9 czerwca o godz. 18.00 w kościele Świętej Trójcy w Chojnie odbyła się uroczystość związana z bierzmowaniem młodzieży z 2-chojeńskich parafii: Św.Trójcy oraz Matki Kościoła (na tzw.„lotnisku").

10 czerwca 2013 »

625 rocznica poświęcenia kościoła Świętej Trójcy i Klasztoru Augustianów w Chojnie oraz 40-lecie erygowania Parafii Świętej Trójcy w Chojnie

Tytuł TRÓJCY  ŚWIĘTEJ  nadał kościołowi chojeńskich augustianów biskup pomocniczy Diecezji Kamieńskiej JAN, poświęcając kościół pod tym wezwaniem - 17 marca 1388 roku.

6 czerwca 2013 »

Film o murach chojeńskich

We wtorek i w środę w gotyckim refektarzu chojeńskiego klasztoru augustianów realizowana była główna część filmu o murach miejskich Chojny. Przeprowadzono 6 wywiadów, w których osoby, mniej lub bardziej związane z problematyką, opowiadały m.in. o historii, obecnym stanie, potrzebach konserwacji, perspektywach i planowanych inwestycjach oraz korzyściach miasta wynikających z posiadania zabytku tej rangi.

31 stycznia 2013 »

Grupa Młodych dla Pokoju Wspólnoty Sant’Egidio odwiedziła parafię

6 stycznia grupa Młodych dla Pokoju Wspólnoty Sant’Egidio, która zorganizowała bożonarodzeniowe odwiedziny i  koncert kolęd dla mieszkańców DPS  w Trzcińsku, spotkała się w Parafii Świętej Trójcy Chojnie, aby na początku 2013 roku razem się modlić i zastanowić, jak budować mosty solidarności między pokoleniami. Wspólna refleksja zakończyła się modlitwą, w czasie której młodzi, podobnie jak Mędrcy ze Wschodu, przynieśli w procesji mirrę – zdjęcia swoich ubogich przyjaciół, kadzidło – spisane nazwy państw, w których toczą się wojny, a więc szczególnie potrzebujące  modlitwy o pokój oraz złoto - bożonarodzeniową kolektę na rzecz samotnych, starszych osób w Afryce.

15 stycznia 2013 »
Wszystkich rekordów: 62

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. 0-91/414-10-26 fax. 0-91/414-39-35 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone